thAIRapy

tlenoterapia thAIRapy trening kontrastowy

CZYM JEST TLENOWY TRENING KONTRASTOWY?

Tlenowy trening kontrastowy to nowość dla sportu, fitnessu i dobrego samopoczucia. Uczestnicy korzystający z tego rozwiązania łączą trening hipoksji – powietrza o niższej zawartości tlenu (znanego jako trening na wysokości) – i hiperoksji – powietrza o większej zawartości tlenu – w jednym ćwiczeniu znanym jako EWOT – Ćwiczenia z terapią tlenową. Trening kontrastowy odbywa się przy użyciu różnych protokołów treningowych w zależności od celu lub wyniku, który użytkownik chce osiągnąć.

Główną różnicą między treningiem EWOT z terapią tlenową a tlenowym treningiem kontrastowym jest ilość tlenu oraz możliwość wykorzystania tlenu i powietrza hipoksji w tym samym ćwiczeniu. EWOT jest ograniczony przez generator do 10 litrów. Jeśli potrzeba więcej, maska automatycznie miesza tlen z powietrzem zewnętrznym. Dzięki Treningowi Kontrastowemu ilość tlenu nie jest ograniczona i umożliwia błyskawiczną zmianę pomiędzy niedotlenionym powietrzem a tlenem. Ponieważ tlen nie jest ograniczony i nie jest mieszany z normalnym powietrzem, wyniki są lepsze i szybsze. Na przykład, z EWOT możesz osiągnąć pewien stopień regeneracji w dłuższym okresie czasu, a dzięki tlenowemu treningowi kontrastowemu możesz osiągnąć maksymalną regenerację w zaledwie 15 minut.

Trening można określić jako aktywną formę IHHT – Intermittent Hypoxic Hyperoxic Training, która jest pasywną formą interwałowego treningu hipoksyczno-hiperoksycznego. IHHT jest również jednym z programów treningowych thAIRapy.

tlenoterpia trening IHHT kontrastowy

TLENOWY TRENING KONTRASTOWY: JAK TO DZIAŁA?

Tlenowy trening kontrastowy obejmuje trening hipoksji i tlenu, jak wspomniano wcześniej. System zmienia się z tlenu na powietrze wysokościowe i z powrotem zgodnie z procedurą. Komórki ciała szybko rozwijają zwiększone zapotrzebowanie na tlen, gdy są trenowane w hipoksji, szczególnie podczas aktywności o wysokiej intensywności, takiej jak sprint. W rezultacie tlen skutecznie zalewa organizm podczas następującej po nim fazy hiperoksycznej.

Komórki absorbują więcej tlenu niż w normalnych warunkach. Niestety, pojemność hemoglobiny, która może wiązać tylko cztery cząsteczki tlenu, ogranicza wysycenie tlenem, chyba że zachodzą szczególne okoliczności i tlen może rozpuszczać się w osoczu krwi. Tlenowy trening kontrastowy pozwala na rozpuszczenie znacznej ilości tlenu w osoczu krwi poprzez połączenie wdychania tlenu z aktywnością fizyczną, która zwiększa ciśnienie parcjalne w płucach. Tylko pasywna terapia długotrwała w komorze hiperbarycznej może dać porównywalny efekt, który według niektórych badań nie jest tak korzystny jak terapia obejmująca ćwiczenia fizyczne.

CO UMOŻLIWIA thAIRapy ?

thAIRapy to jedyne w swoim rodzaju połączenie specjalistycznego sprzętu i oprogramowania, kontrolowane przez jednostkę sterującą. W określonych reżimach treningowych urządzenie umożliwia szybkie przejście (w ułamku sekundy) pomiędzy powietrzem hipoksyjnym (na dużej wysokości) a hiperoksycznym (o procentowej zawartości tlenu wyższej niż w powietrzu atmosferycznym). Ustawienia ręczne mogą służyć do zmiany, zatrzymywania lub pomijania protokołów lub do ustanawiania nowego protokołu.

Użytkownicy mogą uzyskać lepsze wyniki w krótszym czasie, postępując zgodnie z procedurami. Zwiększone Vo2max, oczyszczenie organizmu, szybsza regeneracja po treningu, zawodach, rehabilitacji, wzmocnienie układu odpornościowego, poprawa funkcji poznawczych i zwiększenie energii życiowej to tylko niektóre z korzyści płynących z treningu kontrastowego...

Sprzęt jest lekki i przenośny. Z wyjątkiem generatora wszystkie komponenty są zapakowane w małą walizkę transportową. Generator hipoksyczno-hiperoksyczny typu EO2 contrast, zbiorniki systemowe: hipoksyczne i hiperoksyczne, moduł kontrastu, jednostka sterująca z ekranem LCD oraz akcesoria. Wszystko to składa się na program treningowy thAIRapy . Oprócz systemu kontrastowego wymagany jest ergometr pokojowy, taki jak rower, sprzęt wioślarski lub steper. Trenażery rowerowe lub rolki powinny być używane wyłącznie przez doświadczonych rowerzystów. Rower stacjonarny jest zalecany dla początkujących i do użytku komercyjnego, ponieważ ćwiczenia są proste. Co więcej, w trakcie ćwiczeń na rowerze stacjonarnym postawa ciała jest również bardzo bezpieczna dla wszystkich, mimo że niektóre programy treningu kontrastowego mogą również obejmować krótkie sprinty.

Kontrastowe programy treningowe kierowane przez jednostkę sterującą pozwalają nam wybierać z szerokiej gamy programów, aby sprostać wymaganiom elitarnych sportowców, pasjonatów sportu i osób dbających o zdrowie, które chcą poprawić swoje zdrowie i samopoczucie, spowolnić proces starzenia i żyć dłużej. Większość aplikacji jest dostępna dla wszystkich użytkowników.

Użytkownik postępuje zgodnie ze wskazówkami dla każdej fazy, obserwując protokół na ekranie. Na wybranym ergometrze ćwiczenia wykonywane są w masce. Protokoły są krótkie, ich wypełnienie zajmuje niewiele ponad 30 minut. Gdy mamy tylko 10-15 minut wolnego czasu lub jakieś ograniczenia czasowe, 6 minutowa procedura wystarczy, aby dobrze zregenerować siły pomiędzy dwoma wyścigami (półfinałami i finałami). Z doświadczenia wynika, że procedura jest bardziej skuteczna i ma większy efekt, gdy jesteśmy zmęczeni i mamy wysoki poziom mleczanu. Spożywanie niektórych suplementów diety może zwiększyć skuteczność poszczególnych schematów.

 Pobierz PDF z informacjami o thAIRapy oraz protokołami treningowymi

trening wysokościowy kontrastowy

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl