Mechanika stóp i stawów skokowych

Dostępność: brak towaru
Cena: 1,00 zł 1.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Mechanika stóp i stawów skokowych

przedstawione przez Jodi Young, PT, DPT, OCS, FAAOMPT

kurs w języku angielskim - najpopularniejsze kursy będą tłumaczone na język polski 2022 roku.

Dostęp do tego kursu otrzymasz w jednej rocznej opłacie i dzięki naszej współpracy możesz dołączyć do największej platformy edukacyjnej dla fizjoterapeutów w promocyjnej cenie. Dowiedz się więcej

Pamiętaj o rejestracji przez nasz link, żeby otrzymać zniżkę

 mechanika stopy kurs

Mechanika stopy i stawów skokowych jest dość złożona, a wyjaśnienie tego, co dzieje się w każdym stawie, jest korzystne dla zrozumienia, jak lepiej służyć pacjentom, gdy przychodzą do Ciebie z patologią stopy i / lub kostki. Ten kurs rozpocznie się od przeglądu anatomii funkcjonalnej stopy i stawu skokowego, a następnie doprowadzi do omówienia mechaniki związanej z normalnym i nieprawidłowym ruchem stopy i stawu skokowego. Na koniec omówimy, jak najlepiej ocenić zastosowanie ortez/wkładek i przeanalizujemy odpowiednią receptę na ortezy dla określonych pozycji stóp.

Rozdziały i cele nauczania

  1. Przegląd anatomii funkcjonalnej

W tym rozdziale omówimy segmenty funkcjonalne (tyłostopie, śródstopie, przodostopie) stopy / stawu skokowego, które składają się na każdy z funkcjonalnych segmentów. Omówione zostaną struktury kostne, mięśnie i więzadła, a także przegląd konkretnych diagnoz związanych z różnymi kośćmi stopy / kostki.

  1. Normalna / nienormalna mechanika stóp

Normalna i nieprawidłowa mechanika stopy i stawów skokowych może być złożona. Celem tego rozdziału jest uproszczenie mechaniki stopy i stawów skokowych, a także omówienie diagnoz, które mogą wystąpić w przypadku stopy i stawów skokowych. Zostanie to zrobione poprzez zdefiniowanie ruchu stopy i kostki, zarówno w płaszczyźnie kardynalnej, jak i ruchów złożonych. W tym rozdziale szczególna uwaga zostanie poświęcona stawom skokowo-piętowym, podczas których zostaną zaprezentowane modele szkieletowe, wideo i modele 3D różnych ruchów wykonywanych przez każdy z tych stawów. Na koniec wyjaśniono w prosty i zrozumiały sposób supinację i pronację z obciążeniem i bez obciążenia.

  1. Mechanika poprzecznego stawu skokowego

Ruch zapewniany przez poprzeczny staw skokowy jest ważny w normalnej mechanice stopy i jako taki w tym rozdziale szczegółowo wyjaśniony. Pokazano jakie ruchy stopy i kostki występują w poprzecznym stawie skokowym i jak są one związane z ruchami innych stawów w stawie skokowym. Pokazany jest tutaj skręt supinacji i pronacji, a model szkieletu i renderingi 3D zostaną przedstawione w celu dalszego wyjaśnienia tej koncepcji. Diagnozy związane z poprzecznym stawem skokowym zostaną omówione w tym rozdziale, ale główny nacisk będzie dotyczył powiązania związku poprzecznego stawu skokowego z tylną częścią stopy i tyło stopiem podczas obciążania i nieobciążania.

  1. Wskaźnik postawy stopy

Wskaźnik postawy stopy jest klinicznym narzędziem diagnostycznym używanym do ilościowego określania stopnia pronacji, supinacji lub neutralnej pozycji stopy pacjenta. Ten rozdział poprowadzi ucznia przez każdą z sześciu obserwacji wymaganych przez egzaminatora do ilościowego określenia postawy stopy danej osoby. Punktacja testu zostanie opisana demonstracją na żywym pacjencie, a dla każdej pozycji, której poszukuje egzaminator podczas wykonywania testu, a na koniec zostaną przedstawione zdjęcia.

  1. Wkładki

Dowody na stosowanie wkładek są powszechne i różnorodne. Ten rozdział zawiera historię stosowania ortezy oraz powody, dla których często są one przepisywane. Omówione zostaną obiektywne dane, które należy zebrać przed przepisaniem ortezy/wkładki, a także pokazane zostaną różne typy ortez na stopę. Przedstawione zostaną aktualne dowody przemawiające za stosowaniem wkładek stóp i przeciw nim, zapewniając uczniowi pomoc w diagnozie, czy wkładka może pomóc.

Instructor Bio: Jodi Young, PT, DPT, OCS, FAAOMPT earned her Doctor of Physical Therapy degree from the University of North Dakota. Jodi is a board certified Orthopaedic Clinical Specialist through the American Physical Therapy Association and also a fellow of the American Academy of Orthopaedic Manual Physical Therapy. She is currently working towards a PhD through the University of Newcastle, where she is researching healthcare utilization and patterns of care in patients with lower extremity injuries.

Jodi has been involved in entry-level physical therapy education for over seven years where her expertise is kinesiology, musculoskeletal, and manual therapy content. She currently works with both residency and fellowship programs as an academic faculty member. Jodi has presented at national conferences in the area of manual therapy and has been published in several peer-reviewed journals. Jodi maintains a clinical practice in outpatient orthopedics, with a special interest in the spine.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl