Rollowanie po treningu? Przyspiesz regenerajce 0

Wałki są łatwymi w użyciu narzędziami do automasażu, rozluźniania międzypowięziowego, terapii punktów spustowych oraz ćwiczeń funkcjonalnych, które mogą złagodzić ból i sztywność mięśni. Automasaż większa wydajność mięśni, przyspiesza ich regenerację, i co najważniejsze poprawia krążenie krwi. Niezależnie od tego czy jesteś wysportowany i trenujesz 5razy w tygodniu, czy dopiero zaczynasz ani w jakim jesteś wieku rolowanie mięśni poprzez proste ćwiczenia jest dla każdego.

Wszyscy wiemy, że należy się rozciągać przed i po treningu dzięki czemu zapobiegniemy kontuzji. Treningi, a zwłaszcza treningi siłowe, powodują stopniowe skracanie się mięśni. Natomiast przykurczone mięśnie nie są w stanie wygenerować swojej maksymalnej mocy, a także mogą wywoływać wady postawy prowadzące do kontuzji lub bólu w obrębie stawów. Rozciąganie mięśni jest to w rzeczywistości ślizganie się włókien tkanki łącznej (kolagenu) po związkach chemicznych z grupy polisacharydów w celu ich nawodnienia. Wysuszone włókna mogą ulec sklejeniu i uszkodzeniu. Natomiast odpowiednio i systematycznie nawadniane włókna podlegają pełnej ruchomości, dzięki czemu zyskuje się odpowiednią mobilność, integralność i sprężystość mięśni. Ten sam, a nawet lepszy efekt „nawodnienia” jest osiągalny poprzez „rollowanie się”. Przesuwając mięśnie za pomocą wałka dociera się do miejsca problemu wprawiając w ruch tkanki łączne przy czym pozbywamy się nieprzyjemnego napięcia. Za pomocą rolki rozciąga się wybrane pasma mięśniowe, jednocześnie je masując.

Efekty jakie możemy osiągnąć przez systematyczne rolowanie są zbliżone do efektów masażu w gabinecie fizjoterapeutycznym.

Biorąc pod uwagę fakt, że nie po każdym treningu możemy znaleźć się na wizycie z masażem sportowym jest to duża zaleta naszego rollera, że mamy do zawsze pod ręką. Porównanie „rolowania się” do masażu jest również właściwe z tego względu, że poprawia krążenie krwi, co polepsza przepływ tlenu i bogatej w substancje odżywcze limfy usprawniając pracę serca, tętnic i mięśni.

Masaż rolką usprawnia cyrkulację krwi w organizmie, przyspiesza przemianę termiczną resztek i toksyn wydalanych przez komórki, dzięki czemu zapobiegamy powstawaniu złogów w postaci niechcianego cellulitu. Dodatkowo rolowana skóra wygląda po prostu zdrowiej kiedy chcemy pokazać nasze nogi.

Roluj się !.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl