Trening z gumami mini bands 0

Gumy Mini Band Loop to akcesoria do ćwiczeń w kształcie pętli, które wykonane są z rozciągliwego materiału. Polecane są przez wielu instruktorów fitness, ponieważ można z nimi przeprowadzić pełnowartościowy trening w warunkach domowych. Dlatego warto dowiedzieć się więcej o zaletach ich stosowania i sprawdzonych sposobach na ich wykorzystanie.

Na czym polegają ćwiczenia z gumami?

Polegają one na rozciąganiu, im mocniej rozciągnięta taśma, tym większy opór stanowi ona dla mięśni. Wysiłek ten może być dodatkowo wzmocniony przez zatrzymanie ruchu na kilka sekund w końcowej fazie i powolny powrót do pozycji wyjściowej. Trudność można regulować poprzez wybór odpowiedniego obciążenia. Można to zrobić w łatwy sposób, ponieważ są one produkowane z materiałów o różnym stopniu elastyczności. W celu ułatwienia identyfikacji oznacza się je odrębnymi kolorami. Możliwe jest również wykorzystanie kilku taśm naraz, co także pozwala na zwiększenie stopnia trudności. 

trening mini band

Dla początkujących i zaawansowanych

Gumy do ćwiczeń są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z treningami, ponieważ są one zauważalnie łagodniejsze dla stawów niż wolne ciężary. Powodem tego jest charakterystyka ruchu w początkowej fazie, kiedy taśma jest słabiej naprężona, opór jest mniejszy i stopniowo rośnie dopiero w miarę jej rozciągania. Osoby bardziej zaawansowane, z doświadczeniem w regularnej aktywności fizycznej, również mogą skorzystać z oferowanych przez nie możliwości. Rozciąganie z ich pomocą pozwala na zwiększenie elastyczności całego ciała oraz zakresu ruchów mięśni i stawów. Umożliwia to zwiększenie sprawności fizycznej i osiągnięcie szeregu innych korzyści, takich jak zmniejszenie ryzyka kontuzji. Dlatego gumy mogą być również używane jako element rozgrzewki. Pozwalają także na uzupełnienie i zróżnicowanie aktualnie stosowanego planu treningowego. Wiele tradycyjnych ćwiczeń, na przykład pompki czy przysiady może być urozmaiconych przez zastosowanie taśm podczas ich wykonywania. Zwiększą one trudność danego ćwiczenia, poprzez dodanie oporu oraz zaktywizują do pracy dodatkowe grupy mięśniowe. 

Duża uniwersalność i praktyczność

Zestaw gum do ćwiczeń jest nie tylko tanim, ale i praktycznym rozwiązaniem. Jedną z największych jego zalet jest uniwersalność. Umożliwia on bardzo różnorodny trening gumy pozwalają bowiem na stymulację praktycznie wszystkich grup mięśniowych. Można je wykorzystać do rozwoju zarówno ramion, klatki piersiowej, jak i nóg. Dodatkowo dzięki swoim małym rozmiarom i wadze pozwalają na ćwiczenie mięśni, które trudno pobudzić z wykorzystaniem tradycyjnych sprzętów, takich jak hantle. Tego rodzaju trening w domu oszczędza czas i pieniądze, które potrzebne są na przykład do zakupienia karnetu na siłownię i dojazdy na nią.  Niska waga i możliwość łatwego złożenia sprawiają także, że są one bardzo mobile. Można je bez problemu zabrać ze sobą zarówno na wyjazd służbowy, jak i na wakacje. Unika się dzięki temu niepotrzebnych przerw w aktywności fizycznej.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl