Suche igłowanie jako forma terapii stosowana przez fizjoterapeutów 0

Suche igłowanie jako forma terapii stosowana przez fizjoterapeutów

Suche igłowanie - czym jest?

Wielu osobom suche igłowanie kojarzy się z akupunkturą, wywodzącą się z medycyny chińskiej. Nic bardziej mylnego. Oba zabiegi łączy jedynie wykorzystywanie igieł przy ich wykonywaniu. Akupunktura związana jest z nakłuwaniem punktów na całym ciele, mającym na celu zmianę przepływającej w nim energii oraz przywrócenie odpowiedniej równowagi. Z kolei igłoterapia sucha to skuteczna metoda walki z bólem, polegająca na nakłuciu odpowiednich punktów spustowych, (czyli miejsc wzmożonego napięcia mięśnia), celem ich rozluźnienia, a co za tym idzie pozbycia się dolegliwości wynikających z napięć. Ucisk punktów spustowych powoduje m.in. charakterystyczne, promieniujące bóle i napięcia głowy i mięśni, bóle pleców i okolic stawów krzyżowo - biodrowych, zmniejszony zasięg ruchowości. Igłoterapia wykorzystywana jest ponadto np. w walce z tzw. bólami ścięgna Achillesa, urazami natury ortopedycznej takimi jak łokieć tenisisty oraz łokieć golfisty, czy z bólami związanymi ze stanami zwyrodnieniowymi.

W ostatnich latach popularność zabiegów polegających na suchym igłowaniu znacznie wzrosła. Często są stosowane przez fizjoterapeutów jako główna forma lub uzupełnienie prowadzonych terapii, nastawionych na walkę z bólem u pacjentów. Stanowią uzupełnienie ćwiczeń oraz innych zabiegów przeprowadzanych podczas rehabilitacji. Suche igłowanie uważa się za metodę skuteczną i przynoszącą ulgę. Zabiegi muszą być oczywiście przeprowadzane w sterylnych warunkach, za pomocą przeznaczonego do tego sprzętu oraz przez wykwalifikowane i doświadczone osoby, lekarzy i fizjoterapeutów.

Igłoterapia sucha jest mało inwazyjną, bezbolesną i bezpieczną metodą walki z różnymi dolegliwościami. Efekty zabiegu w postaci zmniejszenia bólu, czy zwiększenia zasięgu ruchowości są zauważalne bardzo szybko. Liczba koniecznych zabiegów zależy od indywidualnego przypadku z jakim zwraca się pacjent. Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia suchego igłowania są m.in. ciąża, infekcje i stany zapalne oraz nowotwory.

Rodzaje i zastosowanie igieł

suche igłowanie

Zabiegi suchego igłowania powinny być przeprowadzane przy pomocy sterylnych, przystosowanych do tego igieł. Gwarancję najwyższej jakości posiadają w tym zakresie jednorazowe igły do akupunktury firmy MOXOM, tj.:

  • igły do akupunktury MOXOM STEEL z prowadnicą,
  • igły do akupunktury MOXOM STEEL bez prowadnicy,
  • igły do akupunktury MOXOM SILK bez prowadnicy,
  • igły do akupunktury MOXOM SILK PLUS z prowadnicą.

Szeroki katalog igieł znajdujący się w ofercie firmy MOXOM sprawia, że każdy może wybrać igły najbardziej dla niego wygodne i komfortowe. Wszystkie igły do akupunktury firmy MOXOM zostały wykonane z wysokiej gatunkowo, niemieckiej stali. Koniec każdej igły pokryty jest silikonem. Plastikowe, antypoślizgowe uchwyty zapewniają dodatkowy komfort przy ich wykorzystywaniu. Opakowanie mieści 100 sztuk igieł. Każda igła zapakowana została osobno, co stanowi dodatkową gwarancję sterylności produktu. Firma MOXOM oferuje zarówno igły z prowadnicą, jak i bez. Produkt dostępny jest w atrakcyjnej cenie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl