Taśma kinesio taping DZIAŁA. Widzieliśmy to, czuliśmy i trzymamy się tego. 0

Kinesiology taping badania

Nie wierz nam jednak na słowo. Zapoznaj się z poniższymi badaniami nad taśmami kinezjologicznymi.

Jesteśmy wielkimi fanami praktyki klinicznej. Przyjmowanie informacji zwrotnych od tysięcy terapeutów i sportowców, którzy codziennie używają naszej taśmy. To kieruje naszym nauczaniem i naszymi twierdzeniami. Jednak jeśli wolisz twardą naukę, mamy dla Ciebie świetne badania, w które możesz się zagłębić. Chcesz sprawdzić niektóre z aktualnych badań? Poświęć trochę czasu na przeczytanie poniższych streszczeń. Możesz pobrać pełne artykuły, wchodząc na sporttape.co.uk/research. Czeka na Ciebie ponad 30 z nich.

 

Wong, Cheung i Li, 2012

W tym badaniu zbadano różnicę w sprawności izokinetycznej kolana u zdrowych osób przy użyciu taśmy kinezjologicznej na powierzchni skóry pokrywającej obszar przyśrodkowy. Badanie wykazało, że zastosowanie taśmy K nie zmieniło generowania szczytowego momentu obrotowego mięśni i całkowitej wykonanej pracy, ale skróciło czas generowania maksymalnego momentu obrotowego. To odkrycie może przyczynić się do uzasadnienia prewencji i rehabilitacji u sportowców taśma.

 

K. Tsai, Chang i Lee, 2008

Badanie efektów terapeutycznych plastrowania kinezjologicznego na zapalenie powięzi podeszwy. Stwierdzono, że dodatkowe leczenie ciągłym plastrowaniem kinezjologicznym przez tydzień może lepiej złagodzić ból związany z zapaleniem powięzi podeszwy niż leczenie wyłącznie fizykoterapią.

 

Morrissey, 2015

Proprioceptywne plastrowanie barku jest użytecznym uzupełnieniem specjalistycznej terapii manualnej i ruchowej w leczeniu patologii i dysfunkcji obręczy barkowej. Taping jest użytecznym dodatkiem poprawiającym mobilność i zmniejszającym ból, a jego szczególną zaletą jest to, że trwa znacznie dłużej niż kontakt pacjent-terapeuta, wydłużając w ten sposób czas trwania bodźca terapeutycznego.

 

Fratocchi i inni., 2012

W tym badaniu zbadano wpływ Kinesiology Taping nakładanego na biceps, na maksymalny izokinetyczny moment obrotowy łokcia. Okazało się, że taśma kinezjologiczna zwiększa koncentryczny szczytowy moment obrotowy łokcia w populacji zdrowych uczestników w porównaniu z placebo.

 

Moore, 2012

Przegląd literatury na temat współczesnych badań nad tejpowaniem. Wyniki każdego z badań, choć dalekie od rozstrzygających, wykazują pewne pozytywne skutki stosowania taśmy kinezjologicznej na elastyczność tkanek miękkich, ból i / lub niepełnosprawność. W szczególności KT wydaje się dawać podobne wyniki do tradycyjnych zabiegów, takich jak masaż tkanek miękkich, ultradźwięki, TENS lub ćwiczeń domowych.

 

TAŚMA KINEZJOLOGICZNA MOŻE BYĆ LECZENIEM ALTERNATYWNYM W LECZENIU Zespółu ciasnoty przestrzeni podbarkowej, GDY POTRZEBNY JEST NATYCHMIASTOWY EFEKT

Kaya i inni., 2010

 

Aby uzyskać więcej badań i lepiej zgłębić teorie i praktyczne elementy Kinesiology Taping, zapoznaj się z naszym E-KURSEM KINEZJOLOGII TAPINGU PODSTAWOWEGO. Gwarantujemy, że po kursie zostaniesz lepszym tejperem.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl